O nas

Stworzyliśmy to miejsce, by wspierać przyszłych Rodziców. Pomóc im odnaleźć się w nowej sytuacji, okazać serce, udzielić wsparcia. Pragniemy, by nowa Rodzina, jaką stworzą dawała im poczucie spełnienia. Naszym celem jest przekazanie wiedzy w przystępny sposób, by móc ją później wykorzystać w praktyce.

Wkładamy duży wysiłek, by zapewnić Rodzicom poczucie bezpieczeństwa i wiary we własne siły. Pomagamy przezwyciężyć lęk przed porodem i nowymi rolami życiowymi.

Pragniemy, by  każda ciężarna i jej bliscy czuli się zaopiekowani.

Wiemy, że nie ma ludzi, którzy znają się na wszystkim, dlatego nasza kadra stale się powiększa. Opieramy przekazywaną wiedzę na doświadczeniu, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje.

Łączy nas pasja do zawodu i wiara, że mogą istnieć miejsca „z sercem”. To nasz cel.

Karina-położna

Założycielka Akademii Brzuszków.

Marzy o stworzeniu miejsca z serca i z sercem dla innych. Szkoła rodzenia to jej życiowe marzenie.

Zależy jej na tym, by Akademia Brzuszków była szkołą inną niż wszystkie.

Z wykształcenia magister położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego oraz edukator do spraw laktacji. Ukończyła także Podyplomowe Studium Przygotowania Pedagogicznego UM w Poznaniu.

Od ośmiu lat pracuje w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu przy ulicy Polnej w Poznaniu.

Cały czas podnosi swoje kwalifikacje, by przekazywać informacje oparte tylko na aktualnej wiedzy.

Uczestniczyła w ogromnej  ilości  szkoleń w tematyce karmienia piersią, w tym Edukacja i wsparcie w laktacji oraz Karmienie Piersią w praktyce szpitala. Bierze udział w  licznych konferencjach oraz kontynuuje naukę języka angielskiego. W obecnej chwili jest w trakcie kursu trenerskiego dla instruktorów szkół rodzenia, przy Szpitalu św. Zofii w Warszawie.

Kocha swój zawód, to jej życiowa pasja. Jej motto brzmi:” Jeśli czegoś się nie da zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie, że się nie da i właśnie to zrobi”.  Nigdy nie ma dość życia. Uwielbia się uczyć i być dla ludzi. Zawsze otwarta i szczera przyciąga do siebie ludzi.

Prywatnie, bo i na to ma czas, mama Laury i Mikołaja,żona  Adama. Dla rodziny Ina.

W wolnych chwilach specjalistka od remontów.

 Klaudia – rehabilitantka

Magister  Uniwersytetu Medycznego im. K.Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jako fizjoterapeuta pracuje 3 lata. Z kobietami w ciąży zaczęła współpracować 1,5 roku temu poszerzając swoją wiedzę o dodatkowe szkolenia „Aktywność kobiet w ciąży” oraz „Aktywność kobiet po porodzie i w połogu”.

Wieczny student… w 2017 roku podjęła 4 letni kurs Osteopatii w Poznaniu, żeby móc nie tylko pomagać swoim pacjentom, ale także umieć odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie. Praca jest jej pasją. Prywatnie Mama 8 letniego syna, która nie lubi nudy. Zawsze uśmiechnięta, wiecznie zabiegana, nigdy nie odmawia pomocy.

Ewelina

Położna od lat czterech 😉 Miłośniczka naturalnego porodu w różnych zakątkach świata. Wolontariuszka Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu. Swoje doświadczenia położnicze od dwóch lat zdobywa na sali porodowej Szpitalu Ginekologiczno- Położniczego w Poznaniu pod okiem jednych z najlepszych położnych w Wielkopolsce. Wcześniej pomagała przyjść na świat afrykańskim maluchom w równikowym buszu. Zwolenniczka i propagatorka macierzyństwa bliskości od pierwszego oddechu dziecka. Uwielbia zdrową kuchnie i zapach ciasta drożdżowego.

Jakub -magister psychologii, psychoterapeuta.

Zwolennik naukowego podejścia do tematu zdrowia psychicznego. W swojej praktyce wykorzystuje model Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz inne nurty Trzeciej Fali Behawioryzmu. Nieustannie rozwija swoje umiejętności zawodowe poprzez szkolenia, warsztaty, konferencje i superwizje. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć w szkole rodzenia. Na zajęciach „oaza spokoju”. W przystępny sposób ukazuje oblicza rodzicielstwa, zawsze nas wspiera.

Prywatnie ojciec, mąż, miłośnik zwierząt, strzelectwa, muzyki i motoryzacji.